Kdo jsou autoři

10.12.2020
Hubert Bittman, Silvie Langrová, Daniel Raus a Severáček
Hubert Bittman, Silvie Langrová, Daniel Raus a Severáček

Autorem hudby je Hubert Bittman, autorem scénáře a textů Daniel Raus. Muzikál Hvězda obsahuje kromě písní také řadu hereckých scén. Ve zkrácené verzi byl proveden nejprve koncertně v Divadle Nový Bor se sborem Camella, poté v libereckém Divadle F. X. Šaldy, ve spolupráci s dětským sborem Severáček, sbormistryně Silvie Langrová.

Daniel Raus a Hubert Bittman spolupracovali na několika úspěšných projektech, především na audioknihách Biblické poezie nebo na audionahrávkách ke knihám Větrné mlýny a Píseň. Hubert Bittman působil předtím mnoho let v zahraničí, především v Německu, kde spolupracoval s řadou rockových, jazzových a operních hvězd světového formátu. Daniel Raus pracoval jako novinář pro Svobodnou Evropu, a poté pro Český rozhlas.

Mudrc Vítek Svoboda a Severáček
Mudrc Vítek Svoboda a Severáček

Na koncertní produkci muzikálu navázalo představení, jež kombinovalo vystoupení sólistů se scénickými a hranými prvky. Režie se ujala Linda Keprtová. Severáček procházel na jevišti různými proměnami, od nebeských hvězdiček, přes římské občany, až po přízraky, pronásledující šíleného krále Heroda.

Nebeský výjev a tanečnice liberecké ZUŠ
Nebeský výjev a tanečnice liberecké ZUŠ

Výrazným prvkem představení v Divadle F. X. Šaldy se stalo také baletní číslo ve scéně, jež zobrazuje nadzemskou realitu. Během písně Svítá, kterou zpívá Severáček a personifikovaná hvězda Šárka Neprašová, vystoupilo taneční oddělení liberecké ZUŠ v choreografii Mariky Mikanové.

Mudrcové a hvězda očima Jana Bárty
Mudrcové a hvězda očima Jana Bárty

Muzikál Hvězda má také svoji výtvarnou stránku. V představení se nevyužívaly kulisy, jednotlivé scenérie se promítaly na plátno za zpěváky a herce. Výtvarníkem představení je Jan Bárta.

Použité fotografie z představení: Karel Kašák

Hvězda © Hubert Bittman & Daniel Raus
Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!